Mytí nádobí, zejména v automatické myčce, nejlépe s naším inovovaným práškem do myčky

Mýt nádobí lze mnoha způsoby. Některé z nich uspoří, jiné zase příliš ne. Projdeme si je postupně.

Mytí nádobí ve dřezu

Mezi správné mytí se řadí mytí ve dřezu, kam se napustí teplá voda a nadávkuje se prostředek na nádobí. Poté se umývají kusy nádobí od nejčistšího (skleničky, hrníčky, příbory apod.) po nejšpinavější (hrnce, pánve, pekáče). Tímto způsobem vydrží mycí voda ve dřezu nejdéle. 

Vody se tak spotřebuje málo, stejně jako prostředku na nádobí. Samozřejmě, že pokud je voda už hodně špinavá, je potřeba ji vyměnit. Kdy vodu vyměnit ale odhadnete sami podle toho, co právě myjete.

Mytí nádobí pod tekoucí vodou

Mnoho lidí myje pod tekoucí vodou z vodovodní baterie. Víte, že takové mytí patří mezi nejméně úsporné?

Spotřebuje se opravdu velké množství vody a obzvlášť, pokud mezi kusy nádobí vodu nezastavujete a proud je nastaven silný. Spotřebujete také nejvíce prostředku na nádobí, protože jej hodně odteče nevyužitého pryč. Zkuste se zamyslet, zda takto nemyjete a zda to dokážete změnit. Ušetříte jak cennou vodu, tak finance.

 

umývání nádobí pod tekoucí vodou

 

Mytí nádobí v myčce

Mezi nejmodernější způsoby mytí patří mytí v myčce. Věděli jste, že první elektřinou poháněnou myčku vymyslela žena? Předtím byla pouze na kliku s ručním pohonem! Od těch dob se myčky neustále zdokonalují. A jak se zdokonalují, dokáží udělat více práce a ušetřit více energie i vody.

Bez dobrého prostředku na mytí by to ale samozřejmě nešlo.

 Baner_myti-nadobi_2_833x270_button_1

 

 

Pro mytí v myčce máme v naší nabídce prášek do myčky.

Je zde možnost používat klasické komerční tablety či prášky, ty ale obsahují celou řadu i špatně rozložitelných složek. Nedávno jsme napočítali přes 35 složek, které obsahují komerční tablety do myček.

Jaký je tedy Feel Eco prostředek do myčky nádobí?

Náš Feel Eco prášek má dnes složek méně než polovinu. Prášek Feel Eco navíc v letošním roce prošel zásadní inovací. Došlo k celkovému zlepšení účinnosti. Posílili jsme enzymovou účinnost.

To znamená, že prášek lépe myje vajíčka, omáčky, maso a další zaschlé potraviny z nádobí. Posílili jsme bělící schopnost. Aktivované bělení hravě a už od nízkých teplot odstraní skvrny od vína, kávy a pomůže umýt i zbytky omáček a ovocných barevných potravin.

Další zlepšení jsme udělali ve změkčovací složce. Prášek daleko lépe změkčuje vodu a pomáhá zanechat nádobí čisté. Určitě jej vyzkoušejte. Díky přiložené odměrce můžete upravovat dávku podle potřeby a zašpinění nádobí.

 

Máme pro vás k mytí v myčce několik tipů, jak mít co nejlepší výsledek:

  1. Skládejte myčku v souladu s návodem k použití. Pokud se ji snažíte naplnit co nejvíce, může se stát, že zamezíte ostřikovacím tryskám dosáhnout všude, kam je potřeba.
  2. Udržujte myčku čistou. Pokud někde během mytí ulpí nečistota, může se při oplachu uvolnit a znečistit nádobí. V myčce jsou místa, která se myjí méně – podle uložení nádobí.
  3. Sledujte, zda se ostřikovací rampy volně otáčí. Pokud ne, nebude mytí úspěšné.
  4. Udržujte naplněné zásobníky pro leštidlo i sůl.
  5. Sůl má důležitý úkol. Udržuje v kondici změkčovač vody v myčce, což zajistí co nejlepší mytí dostatečně měkkou vodou. Běžné multifunkční tablety změkčovač vody neudržují. Jen pracují tak, jako by změkčovač fungoval.
  6. Leštidlo zajišťuje rozpuštění zaschlých vodních kapek a dobrý oplach nádobí po mytí tak, aby zůstalo čisté.
  7. Dávkujte správně. Pokud je nádobí znečištěné opravdu málo, můžete trochu snížit dávku. Nedávejte ale zbytečně více. Náš prášek je dostatečně koncentrovaný, aby umyl vše s doporučenou dávkou.

 

nádobí v myčce umývání tipy