FAQ

Nejčastější otázky a odpovědi v rámci výrobků/značky Feel Eco

  1. Proč nemají vaše výrobky značky Feel Eco certifikát HCS/HHPS, že nejsou testovány na zvířatech?
  2. Koupila jsem si prostředek na mytí nádobí a ovoce od vás a manžel mě doma nařkl, že to myju v kyselině. Na mytí nádobí je tam napsaný poměr, ale na mytí ovoce ne. Můžete mi prosím napsat, jestli tedy mohu mýt v tomto prostředku i ovoce a zeleninu pod tekoucí vodou?
  3. Je výrobek Feel Eco prostředek na nádobí ovoce a zelenina vhodný k umývání kojeneckých lahví?
  4. Ráda bych si zakoupila a ovoněla vaše výrobky Feel Eco. V jakých prodejnách jej mohu zakoupit?
  5. Můžu Vaše přípravky používat, pokud mám čističku odpadních vod?
  6. Uvažujete o řadě výrobků vhodné pro kojence, popřípadě pro děti do 3let?
  7. Uvažujete o výrobě kostkového, klasického mýdla?
  8. Jsou vaše prostředky vhodné pro alergiky – máte nějaké pozitivní reakce?
  9. Jak jsou na tom produkty Feel Eco s konzervanty MIT? Jsou opravdu bezpečné?
  10. Co znamenají ty červené symboly na obalu?

 

Testování na zvířatech

Proč nemají vaše výrobky značky Feel Eco certifikát HCS/HHPS, že nejsou testovány na zvířatech?

Odpověď:

Feel Eco výrobky nejsou testovány na zvířatech, což je jedním ze základních principů a filozofií značky.

Výrobky nikdy v minulosti testovány nebyly a rozhodně tak nebudeme činit v budoucnosti.

V roce 2017 se nám podařilo pro naše produkty vybojovat značku Vegan, která zahrnuje i potvrzení, že netestujeme na zvířatech. Více se dočtete zde: https://www.feeleco.com/nase-novinky/18-produktu-feel-eco-ma-ochrannou-znamku-vegan-society/

U HHPS certifikace jsme narazili na neochotu dodavatelů podepsat prohlášení třetí strany (oficiální prohlášení HHPS o netestování na zvířatech od zvoleného data). Bohužel především velké nadnárodní firmy mají často ve svých regulích, že nemohou podepsat žádné prohlášení od zákazníků. Místo toho nám poskytli prohlášení vlastní, které nám však zase neuzná autorita udělující HHPS certifikaci.

 

Feel Eco prostředek na nádobí ovoce a zelenina

Koupila jsem si prostředek na mytí nádobí a ovoce od vás a manžel mě doma nařkl, že to myju v kyselině. Na mytí nádobí je tam napsaný poměr, ale na mytí ovoce ne. Můžete mi prosím napsat, jestli tedy mohu mýt v tomto prostředku i ovoce a zeleninu pod tekoucí vodou?
Předem děkuji za odpověď VB

Odpověď:

Klasifikace produktů (tedy H/P věty a symboly nebezpečnosti) je v našem případě výsledkem výpočtu na základě složení a klasifikace použitých surovin. Bohužel s nástupem nové legislativy už v roce 2015 se dost zpřísnily limity pro nutnost uvádění vět a symbolů nebezpečnosti. A tak i výrobky, které byly úplně bez symbolu, jsou nyní značeny jako dráždivé nebo dokonce žíravé a často se vyskytují věty o nebezpečnosti pro oči. Vzhledem k tomu, že produkty Feel Eco jsou vysoce koncentrované a účinné, obvykle mají klasifikaci. Toto značení je však nadnesené a není v souladu se skutečnou nebezpečností, což potvrzují i dermatologické testy, které jsme nechali provést v nezávislé laboratoři a ve kterých se prokázalo, že testované produkty jsou jemné pro pokožku. Jednou z možností, jak se symbolů a vět zbavit, je provést komplexní řadu testů, které jsou velice nákladné a potenciálně zahrnují i testování na zvířatech. Touto cestou jít nechceme. Můžeme Vás však ujistit, že používání výrobků Feel Eco je zcela bezpečné.

Jak na ovoce? Nelze přehlédnout, že například povrch jablka mírně lepká. Na povrchu ovoce se nachází totiž vrstva rostlinných vosků, a i těch uměle nanesených zpracovatelem. Tento povrch na sobě zachytává prach, hmyz, výkaly ptáků a další nečistoty. Povrch zeleniny je také znečištěn různými částicemi z půdy. Náš produkt se na omývání ovoce a zeleniny hodí proto, že pomáhá aktivně odstraňovat všechny nečistoty z povrchu a pomáhá smýt ve vodě nerozpustnou vrstvu vosků. Na ovoce dejte jednu až dvě kapky, napěňte a opláchněte. Ovoce pak budete jíst vždy maximálně čisté.

 

Feel Eco prostředek na nádobí ovoce a zelenina – vhodnost použití

Je výrobek Feel Eco prostředek na nádobí ovoce a zelenina vhodný k umývání kojeneckých lahví?

Odpověď:

Výrobky Feel Eco na nádobí ovoce 500ml a Feel Eco na nádobí ovoce 1 l jsou z našich zkušeností vhodné pro umytí kojeneckých lahví, saviček či dudlíků.

Feel Eco prostředek na nádobí je vyvážená směs jednotlivých surovin s dobrou odmašťovací schopností, a především dobrou oplachovatelností. Jemné složení vyčistí důkladně a spolehlivě odolné zbytky mléka, šťáv či dalších potravin. Snadno jej tedy vypláchnete bez zanechání zbytků. Složení našich výrobků Feel Eco je na bázi obnovitelných zdrojů a účinná látka je biologicky lehce odbouratelná. Sami takto naše produkty pro naše děti používáme.

 

Dostupnost Feel Eco na prodejnách

Dobrý den, ráda bych si zakoupila a ovoněla vaše výrobky Feel Eco. V jakých prodejnách jej mohu zakoupit?

Odpověď:

V síti prodejen DM CZ a Rossmann. Dále na podnikové prodejně Břeclav. K dispozici je též náš e-shop www.feeleco.com.

 

Čistička odpadních vod – vhodnost použití (vztahuje se také na septiky a kořenové čističky)

Dobrý den, můžu Vaše přípravky používat, pokud mám čističku odpadních vod?

Odpověď:

Výrobky značky Feel Eco můžete používat i když máte čističku odpadních vod, nijak neovlivní její funkčnost. Právě naopak naše výrobky můžeme jenom doporučit - i naši klienti mají dobré zkušenosti s používáním našich produktů se současným používáním ČOV.

 

Kojenecká řada

Dobrý den, uvažujete o řadě výrobků vhodné pro kojence, popřípadě pro děti do 3let?

Odpověď:

Dobrý den, v roce 2017 jsme na trh uvedli prací gel a aviváž vhodnou pro praní prádla dětí do 3 let. Tuto řadu máme v úmyslu podporovat a každoročně rozšiřovat o další zajímavé produkty. Můžete se s námi těšit na různé produkty této řady.

 

Kostkové mýdlo

Dobrý den, uvažujete o výrobě kostkového, klasického mýdla?

Odpověď:

Mezi naše možnosti nepatří výroba kostek mýdla. Nalezli jsme pro vás ale vhodnou alternativu a kostková mýdla nyní nabízíme v několika přírodních variantách. Prodáváme vyrobena chráněnou dílnou u Sv. Anežky. Jsou velmi oblíbená, příjemná a hezky voní.

 

Alergici, ekzematici

Dobrý den, jsou vaše prostředky vhodné pro alergiky – máte nějaké pozitivní reakce?

Odpověď:

Alergie jsou nevyzpytatelné v tom, že člověk může být alergický úplně na všechno. Možným zdrojem alergenů v produktech na praní jsou vonné látky nebo některé konzervační látky. Parfémy vybíráme tak, aby neobsahovaly známé alergeny, a tím riziko alergické reakce minimalizujeme. Konzervační látky používáme v nejmenším možném množství potřebném pro konzervaci produktu. Na tomto v našem týmu pracujeme. Doposud jsme se ale nesetkali se zákazníkem, který by měl alergickou reakci na výrobky Feel Eco. Spíše naopak, zpětné vazby máme pozitivní. Výrobky jsou navíc dermatologicky testovány. Věříme, že po osobní zkušenosti budete s výrobky maximálně spokojeni.

 

Jak jsou na tom produkty Feel Eco s konzervanty MIT? Jsou opravdu bezpečné?

Odpověď:

Ve Feel Eco jsme si od samého počátku řekli, že vyvineme a vyrobíme produkty pro svoje děti, pro svoje rodiny. Myslíme to vážně a doslova. Zdraví a bezpečnost našich blízkých, našich zákazníků a jejich rodin je pro nás základní hodnotou. K tomu přirozeně patří šetrnost k přírodě, k okolí, ve kterém žijeme a chceme, aby žily i naše děti. Současně Feel Eco musí být účinné.

Složení našich produktů tedy obsahuje souznění čtyř klíčových výzev: zdraví, bezpečnosti, ekologie a účinnosti. Bez jejich 100% naplnění nepustíme nic do výroby. Vedle naší vlastní náročné přípravy a kontroly prošly produkty Feel Eco v pořádku i náročnými dermatologickými testy.

Důležitým měřítkem kvality našich výrobků je trvanlivost, chceme předejít jejich zkažení. Pokud by se produkty totiž zkazily, bakteriální či plísňové zplodiny by mohly být velmi nebezpečné. Proto u některých z nich používáme v kontrolované a omezené míře látku MIT ze skupiny konzervantů, na které se někteří ze zákazníků ptají.

Samozřejmě, že známe výsledky studií o MIT. Studie neprokazují přímý účinek MIT na živý organismus. Protože někteří výrobci to s nadužíváním nevybíravě zvolených koncentracích MIT přeháněli, muselo být předpisy omezeno jejich používání, zejména v kosmetice. Kosmetické produkty jsou určené i pro mytí jemných míst s citlivou pokožkou.

Ve Feel Eco pohlížíme na čisticí a prací prostředky jako na kosmetiku. Ačkoli tedy nejsou přímo určeny pro mytí kůže, velmi zodpovědně vážíme typy a limity látek, které obsahují. Počítáme také se způsobem použití, při kterém dochází minimálně k 10 až 100násobnému ředění, čímž se i obsah vámi dotazovaných konzervantů dostane velmi hluboko pod limit kosmetický.

Spotřeba produktů Feel Eco je tedy i z pohledu využívání některých konzervantů u některých produktů zcela bezpečná. Znova je třeba připomenout příznivé výsledky - bez náznaku problémů - při náročných dermatologických testech.

Letos jsme navíc uvedli na trh „baby řadu“, která je zcela bez konzervace a parfemace. Je určena pro praní prádla a oblečení pro kojence, děti a osoby s citlivou pokožkou.

Naše produkty jsou ceněné - vedle šetrnosti k člověku a k přírodě - také pro svoji účinnost. Feel Eco stojí na rovnováze 4 klíčových hodnot: domov, rodina, ekologie, účinnost. Říkáme-li, že to děláme pro svoje děti, myslíme to vážně a doslova. Čisticí a prací prostředky, které si kupujete, musí být bezpečné pro vaše zdraví, šetrné k vašemu okolí a účinné. O to se ve Feel Eco budeme i nadále snažit.

Na základě nejnovějších vědeckých poznatků, našich současných znalostí a dovedností se chceme neustále zlepšovat.

Děkujeme za každou zpětnou vazbu. Bez vás, našich zákazníků, bychom nebyli nic.

 

Co znamenají ty červené symboly na obalu?

Klasifikace produktů (tedy H/P věty a symboly nebezpečnosti) je v našem případě výsledkem výpočtu na základě složení a klasifikace použitých surovin. Bohužel s nástupem nové legislativy už v roce 2015 se dost zpřísnily limity pro nutnost uvádění vět a symbolů nebezpečnosti. A tak i výrobky, které byly úplně bez symbolu, jsou nyní značeny jako dráždivé nebo dokonce žíravé a často se vyskytují věty o nebezpečnosti pro oči. Vzhledem k tomu, že produkty Feel Eco jsou vysoce koncentrované a účinné, obvykle mají klasifikaci. Toto značení je však nadnesené a není v souladu se skutečnou nebezpečností, což potvrzují i dermatologické testy, které jsme nechali provést v nezávislé laboratoři a ve kterých se prokázalo, že testované produkty jsou jemné pro pokožku. Jednou z možností, jak se symbolů a vět zbavit, je provést komplexní řadu testů, které jsou velice nákladné a potenciálně zahrnují i testování na zvířatech. Touto cestou jít nechceme. Můžeme Vás však ujistit, že používání výrobků Feel Eco je zcela bezpečné

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.