6 tipů, jak pečovat o oblečení vašich nejmenších

Malé děti mají pokožku citlivější a náchylnější k dermatologickým obtížím. Nevyhýbají se jim ani alergické reakce a ekzémy. Setkat se můžete také s kontaktní alergií, která má průběh a vzhled stejný jako ekzém. Jedná se však o reakci kůže na některý z alergenů nebo látkou, která pokožku dráždí. Jak předejít kožním problémům.

1. Nově zakoupené oblečení vyperte před použitím

Právě zakoupené oblečení nemusí být vždy čisté. Již několik lidí před Vámi mohlo držet stejný kus oblečení v ruce. V nepoužitém oblečení se mohou také vyskytovat zbytky chemikálií a barev z výroby.

Vypráním nového kousku oblečení se těchto nástrah zbavíte a navíc docílíte jeho změkčení.

2. Perte na 60, větším stačí 40

Oblečení miminek neperte v ruce. Nemuseli byste tak odstranit všechny bakterie. Praní dětského oblečení nechte na vaší pračce. Pro nejmenší je vhodný program praní na 60°. Jedná se už o teplotu, kdy se rozloučíte se všemi bakteriemi.

Pro větší děti můžete teplotu praní snížit na 40°. 

dite_pradlo

 

3. Vybírejte materiál

Číslem jedna pro dětskou pokožku je bavlněný materiál. Je prodyšný, měkký a pohodlný. Pokožku tak nedráždí. Ne nadarmo se říká „mít se jako v bavlnce“.  Vyřaďte ze šatníku miminka umělé materiály a vlnu.

4. Máchejte více

„Chytré“ pračky už jsou vybaveny programem pro děti a alergiky. Takový program by správně měl zvýšit intenzitu praní, přidat máchání a proplachování. Během praní se přeci jen prací prostředek na prádle usazuje.

Při jednom máchání tak není zaručeno, že se odplaví všechny zbytky prášku z oděvu. Přidáte-li o jedno máchání navíc, zvýšíte pravděpodobnost, že vše nežádoucí z prádla odstraníte.

5. Žehlete

Poslední bakterie, které v oblečení mohou zůstat i po vyprání, odstraníte žehlením. Prádlo je navíc po vyžehlení měkčí a děťátku se tak postaráte nejen o zdraví, ale také o pohodlí.

Dětské prádlo žehlete vždy naruby.  

shutterstock_88573063

6. Zvolte přírodní produkty

U dětí se můžete setkat s kontaktní alergií, která má průběh a vzhled stejný jako ekzém. Jedná se však o reakci kůže na některý z alergenů nebo s látkou, která pokožku dráždí. Mezi takové látky se řadí i složky pracích prostředků, bělidel a aviváží.

Použitím přírodních produktů můžete předcházet všem obtížím, ke kterým je citlivá pokožka náchylnější. Navíc jsou takové produkty bez chemických složek a jsou lépe biologicky odbouratelné.

 

chci_vedet_vic