6 tipů, jak pečovat o oblečení vašich nejmenších

Malé děti mají pokožku citlivější a náchylnější k dermatologickým obtížím. Nevyhýbají se jim ani alergické reakce a ekzémy. Setkat se můžete také s kontaktní alergií, která má průběh a vzhled stejný jako ekzém. Jedná se však o reakci kůže na některý z alergenů nebo látkou, která pokožku dráždí. Jak předejít kožním problémům.

FEEL_ECO_baby_rada

1. Nově zakoupené oblečení vyperte před použitím

Právě zakoupené oblečení nemusí být vždy čisté. Již několik lidí před Vámi mohlo držet stejný kus oblečení v ruce. V nepoužitém oblečení se mohou také vyskytovat zbytky chemikálií a barev z výroby.

Vypráním nového kousku oblečení se těchto nástrah zbavíte a navíc docílíte jeho změkčení.

2. Perte na 60, větším stačí 40

Oblečení miminek neperte v ruce. Nemuseli byste tak odstranit všechny bakterie. Praní dětského oblečení nechte na vaší pračce. Pro nejmenší je vhodný program praní na 60°. Jedná se už o teplotu, kdy se rozloučíte se všemi bakteriemi.

Pro větší děti můžete teplotu praní snížit na 40°. 

dite_pradlo

 

3. Vybírejte materiál

Číslem jedna pro dětskou pokožku je bavlněný materiál. Je prodyšný, měkký a pohodlný. Pokožku tak nedráždí. Ne nadarmo se říká „mít se jako v bavlnce“.  Vyřaďte ze šatníku miminka umělé materiály a vlnu.

4. Máchejte více

„Chytré“ pračky už jsou vybaveny programem pro děti a alergiky. Takový program by správně měl zvýšit intenzitu praní, přidat máchání a proplachování. Během praní se přeci jen prací prostředek na prádle usazuje.

Při jednom máchání tak není zaručeno, že se odplaví všechny zbytky prášku z oděvu. Přidáte-li o jedno máchání navíc, zvýšíte pravděpodobnost, že vše nežádoucí z prádla odstraníte.

5. Žehlete

Poslední bakterie, které v oblečení mohou zůstat i po vyprání, odstraníte žehlením. Prádlo je navíc po vyžehlení měkčí a děťátku se tak postaráte nejen o zdraví, ale také o pohodlí.

Dětské prádlo žehlete vždy naruby.  

shutterstock_88573063

6. Zvolte přírodní produkty

U dětí se můžete setkat s kontaktní alergií, která má průběh a vzhled stejný jako ekzém. Jedná se však o reakci kůže na některý z alergenů nebo s látkou, která pokožku dráždí. Mezi takové látky se řadí i složky pracích prostředků, bělidel a aviváží.

Použitím přírodních produktů můžete předcházet všem obtížím, ke kterým je citlivá pokožka náchylnější. Navíc jsou takové produkty bez chemických složek a jsou lépe biologicky odbouratelné.

 

chci_vedet_vic

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.