Tři tipy od FeelEco pro udržitelné praní, šetrné ke zdraví

Jak prát šetrněji s ohledem ke zdraví i přírodě? Na tuto otázku odpovídá česká značka FeelEco, která vyvíjí a vyrábí přírodní produkty pro péči o zdraví, rodinu a domácnost. Odborníci z FeelEco Vám poradí, jak podpořit udržitelný přístup. Důležitou roli přitom hraje nejen přípravek, ve kterém perete, ale i zvolený postup praní.

PRANÍ S OHLEDEM KE ZDRAVÍ

Pokud vybíráte prostředek a sledujete jeho složení, nezapomínejte také na možné dopady na zdraví a zvolte si, pokud možno takový, který bude ohleduplný k vaší pokožce. Produkt by měl být dermatologicky testovaný, a to i přes to, že při jeho použití s pokožkou ke kontaktu obvykle nedochází. V orientaci s tou správnou volbou vám přitom mohou pomoci i dosažené certifikace. Příkladem je certifikace EU Ecolabel, která sleduje přísné ekologické aspekty, ale také účinnost prostředku. Ve složení si dávejte pozor na alergenní parfémy, např. benzylalkohol nebo nebezpečné konzervanty. „Jedním z konzervantů, který může způsobovat zarudnutí, otoky či svědění a je toxický pro životní prostředí je třeba bronopol. Ne úplně vhodný je i potenciální endokrinní disruptor – iodopropynyl butylcarbamate. Jeho zbytky mohou ulpět na oblečení a dostat se i po praní do kontaktu s pokožkou. Přitom endokrinní disruptory mohou narušovat hormonální systém a působit tak škodlivě na člověka i jeho okolí.“  vysvětluje Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje značky FeelEco.

feeleco-prani-hypoalergenniSložení respektující přírodu

Prvním krokem k udržitelnějšímu a ohleduplnějšímu praní je volba toho správného pracího prostředku. Správné složení přitom může pomoci hned v několika rovinách. Příkladem jsou přírodní prostředky, jejichž složení je o poznání šetrnější k životnímu prostředí, případně má certifikaci Vegan, která vám napoví, že přípravek neobsahuje žádné látky živočišného původu a není testovaný na zvířatech.  „Přípravky FeelEco obsahují vysoké procento složek přírodního původu, jsou šetrné a jsou snadno biologicky odbouratelné, což znamená, že se v přírodě rozloží bez toho, aniž by to mělo negativní dopad na přírodu. Tedy po nich například nezůstávají nežádoucí chemické látky, které následně mohou mít nežádoucí vliv na půdu, rostliny nebo živočichy,“ uvádí Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje značky FeelEco.

Kvalitní péče

Udržitelnost ale můžete podpořit také tím, že vybraný prostředek napomáhá té správné péči o vaše oblečení a díky tomu prodlužuje jeho životnost. „Velmi důležité je například zachování barev a celý princip, jak touto cestou podpořit udržitelnost je jednoduchý. Pokud prostředek napomáhá zachovávat barvy, vaše oblečení si déle udrží pěkný vzhled a vy tak nemusíte nakupovat stále nové a nové,“ vysvětluje Radek Marták. Díky tomu nejen šetříte životní prostředí, ale vaši peněženku.  

prani_20Správně naplněná pračka

Ač by se to na první pohled nemuselo zdát důležité, i správně naplněná pračka může být krokem, jak docílit ekologičtějšího praní. „Možná vás v této souvislosti napadne, že čím více, tím lépe. Toto pravidlo ale tak úplně neplatí. Doporučuje se, abyste buben pračky naplnili přibližně do tří čtvrtin. Pokud je totiž příliš plný, prací prostředek mezi prádlo dostatečně nepronikne, prádlo se dobře nepromíchá a nevypere a hrozí, že jej budete prát znovu, což určitě není ekologické,“ uvádí Radek Marták. Výhodou ale není ani opačný postup, kdy se rozhodnete vyprat pouhých pár kousků prádla. Na jedné straně dochází ke zbytečnému plýtvání vody a energií. Zároveň v bubnu mokré a těžké prádlo naráží na stěny jinak prázdného bubnu a dochází k poškozování dřením. Správné naplnění hledejte v manuálu dle konkrétního programu vaší pračky.

Šetrnému přístupu můžete napomoci také praním při nižších teplotách 30 a 40 °C, pokud to oblečení umožňuje. Pro nejmenší vždy perte na vyšší teploty, zároveň respektujte informace na štítku oblečení.

Tipy FeelEco:

FeelEco-Praci-gel-Color-EcolabelPrací gel Color značky FeelEco vyniká hned v několika ohledech. Benefitem pracího gelu je jeho vysoká účinnost, ohleduplnost ke zdraví i přírodě a také schopnost zachovávat barvy. Jeho složení a perfektní schopnost zachovat barvy ocenil také nezávislý test v dTestu.  Jeho šetrné složení obsahuje 97% podíl přírodního původu a aktivní látky jsou z rostlinných olejů. Kvalitu pak prokazuje také certifikace EU Ecolabel a jeho ohleduplnost k přírodě pak i certifikace Vegan.  

Prací gel White od FeelEco je určen na praní bílého prádla. Díky pečlivě vyvinutému složení perfektně pere i při nízkých teplotách, nedráždí a nevysušuje kůži a je šetrný k životnímu prostředí. Ve složení najdete 97% podíl přírodního původu. Základem aktivních látek jsou rostlinné oleje a cukry, které jsou doplněné mýdlem a enzymy. Prací gel neobsahuje optické zjasňovače. Výhodou je také nižší dávkování, díky čemuž šetříte vaši peněženku. Přípravek navíc získal náročnou certifikaci EU Ecolabel a certifikaci Vegan.

FE-odstranovac-skvrn-MAX-03

Výjimečným produktem, který by rozhodně neměl chybět ve vaší domácnosti a který se stane nepostradatelným pomocníkem v boji se všemi skvrnami, je FeelEco MAX Odstraňovač skvrn. Je dermatologicky testovaný a šetrný k pokožce a ke zdraví. V sortimentu značky se jedná o novinku, která byla na trh uvedena v letošním roce. Odstraňovač skvrn, v jehož složení najdete 92% podíl přírodního původu, si hravě poradí se skvrnami všeho druhu a použít ho můžete na bílé i barevné prádlo. Přípravek získal certifikaci EU Ecolabel, která potvrzuje jeho kvalitu.

FeelEco - Umění výjimečnosti 

                                                             

 

FE-odstranovac-skvrn-NA PRANI-1l-01

 

 

FeelEco Odstraňovač skvrn na praní

FeelEco Odstraňovač skvrn na praní je šetrný ke zdraví i prádlu a zároveň výjimečně účinný. Obsahuje 95% podíl přírodního původu. Prostředek je ideální spíše na rozsáhlejší skvrny od různých potravin, mastnoty, kosmetiky, bláta a trávy trávy a dávkuje se přímo do pračky. Můžete s ním skvrnu i polít, ale na to se hodí více varianta s rozprašovačem. Prostředek je lehce parfémovaný, vhodný pro bílé i barevné prádlo, zabalený do plně recyklovatelného obalu.

FeelEco - Umění výjimečnosti 

 

 

FeelEco - Umění výjimečnosti