Přemýšleli jste někdy nad tím, zda aviváž používat či nepoužívat?

Jak jste se nakonec rozhodli? Aviváž hraje důležitou roli při úpravě prádla při praní. Její hlavní funkce, kterou dnes ale mnoho lidí pomíjí, je změkčení prádla a odstranění statické elektřiny.

Čím dál častěji se setkáváme s oblečením ze syntetických vláken, které je na statickou elektřinu nejvíce náchylné. Nachytá se na něj nejvíce prachu a lepí se k pokožce. Ale i u bavlněného prádla má aviváž smysl. Prádlo se po použití aviváže o něco lépe žehlí a prádlo je jemnější.

Je vůně aviváže výhoda nebo nevýhoda?

 

Hlavní očekávanou funkcí aviváže je dnes vůně. Je to ale správně, když víme, že právě klasické vůně jsou hlavním zdrojem syntetických alergenů?

Díky silné parfemaci je těchto alergenů v avivážích velmi mnoho. Jen málo aviváží na trhu je bezalergenních, tedy málo nebo vůbec parfemovaných. Situaci zhoršuje i to, že se aviváž na prádlo nanáší v poslední fázi praní a vůně je tak na prádle koncentrovanější, než kdyby se použil jen prací gel.

Naštěstí pro Vás máme řešení.

Naše aviváže mají jemnou vůni, a tedy i minimum nežádoucích alergenů. A tak to má být. Intenzita vůně nezlepšuje čistotu prádla. Naopak, intenzivní vůně zbytečně naplňuje vzduch z domácnosti dalšími částicemi, které musíte vdechovat.

 Baner_prani_2_833x270_button

 

 

Jakou aviváž zvolit, když nechci parfémovanou verzi?

 

Pokud patříte mezi ty, kteří vůni nechtějí vůbec, i pro vás máme řešení. V létě tohoto roku jsme uvedli na trh aviváž baby, vhodnou i pro praní dětského prádla. Ta je absolutně bez parfemace, a dokonce neobsahuje ani konzervanty, které jsou dalším významným zdrojem alergenů. Vůně naší aviváže baby je opravdu nezvyklá. Vše, co cítíte, je pouze vůně surovin samotných.

Řeknete si jistě: „Jak takové prádlo bude vonět?“ Odpověď je jednoduchá. Bude vonět „po čistotě“. Pramenitá voda taky nijak nevoní. Prádlo bude pouze ošetřené aviváží a čisté.

Zajímá vás, na jaké prádlo se aviváž nehodí?

 

Nehodí se na prádlo, které má funkční či nepromokavé vlastnosti, tedy i membránové prádlo.  Tím, že aviváž ulpívá na povrchu, ovlivňuje proudění vlhkosti a vody kolem vláken a tzv. funkční prádlo přestává fungovat tak, jak bylo navrženo.

Samozřejmě jsme si také vědomi toho, že výrobci sušiček prádlo s aviváží nechtějí. Tuto informaci naleznete v návodu sušičky. Toto je potřeba respektovat. Při sušení na sušáku je ale aviváž dobrý pomocník a pomůže i při další práci s prádlem.