Prací prášek, nebo gel?

V nepřeberném množství pracích prostředků si člověk mnohdy láme hlavu nad tím, který zvolit. Dilema je umocněno i možností volby mezi pracím práškem a gelem. Znáte jejich výhody a nevýhody? Pojďme si je porovnat, ať je vaše rozhodování snazší.

Nezastavitelný vývoj pracích prostředků

S práškem na praní se setkáváme již řadu let. Používaly ho naše maminky a maminky našich maminek. Zdá se tedy zaručeným pomocníkem v boji proti skvrnám. Jak se však doba vyvíjí, vyvíjí se i prostředky, kterými lze skvrny odstranit.

Zda si vyberete prášek či gel závisí také na tom, jestli raději perete při nižších teplotách nebo se potýkáte se silně zašpiněným prádlem. Jiné prací prostředky budete používat například i v případě, kdy využíváte funkce odloženého startu. V jakých chvílích tedy volit gel a v jakých prášek? 

Důležité jsou stupně i skvrny

Snad každý z nás už alespoň jednou rozsypal půlku dávky prášku na praní po podlaze při zadávání do zásobníku pračky. To je jedna z nevýhod pracího prášku.

Další může být také zanechávání skvrn po zbytcích nerozpuštěné sypké směsi, obzvlášť perete-li při nižších stupních.

Prací prášek nebo gelKdy volit gel a kdy prášek

Gel má v tomto směru velkou výhodu i při ručním praní či kratších programech. Působí totiž okamžitě od startu praní, a proto dosahuje vysoké účinnosti.

Na zašlé skvrny a silně zašpiněné prádlo je účinnější zase sypký prášek. Jeho složení navíc mnohdy účinněji bojuje se skvrnami od kávy, čaje či vína. Na světlé prádlo je tak volbou číslo jedna.

Gel je naopak trefou do černého v případě jemného působení na barvy oblečení. Bělící složky neobsahuje, proto si vaše kousky uchovají déle zářivou barvu.

Pokud potřebujete start praní odložit, můžete tak udělat u obou forem. Prášek jednoduše nasypete do zásobníku pračky. U gelu použijte vhodnou nádobku, kterou položíte na prádlo v bubnu a odložený start může začít.

 

 

Střídání pracího gelu a prášku se vyplatí

Odpověď na otázku, zda zvolit prášek či gel, je poměrně snadná. Mějte doma v zásobě raději obě varianty. Jen tak budete moci podle typu prádla a míry zašpinění dobře vybrat a vaše prádlo bude čisté.

 

Podívat se nabídku pracích prášků a gelů Feel Eco můžete na této stránce.