Léto může začít! Vyzrajte na skvrny s FeelEco odstraňovači, které jsou Volbou českých spotřebitelů 2023

Letní sezóna s sebou přináší krásné počasí, příležitost trávit spoustu času venku a sbírat jeden zážitek za druhým. Ruku v ruce s tím jde také větší pravděpodobnost, že se vy nebo vaši nejmenší ušpiníte a domů si na oblečení přinesete skvrny všeho druhu. Abyste se kvůli nim nemuseli vzdávat svých oblíbených kousků, nabízí značka FeelEco řešení – účinné odstraňovače skvrn, které jsou Volbou českých spotřebitelů 2023.

Pro nejmenší jen to nejlepší!

Pokožka našich nejmenších si zaslouží speciální péči, a to nejen co se používané kosmetiky týče, ale také při výběru přípravků na praní. S respektem k jejím potřebám byl vyvinut i FeelEco Hypoalergenní odstraňovač skvrn Baby, který je určen na prádlo dětí už od narození. Využít jej tedy mohou všechny osoby s citlivou pokožkou. „Ve složení odstraňovače skvrn z řady Baby nenajdete žádné alergeny, parfemace nebo konzervanty, které by mohly dráždit citlivou pokožku. Jeho hypoalergenní složení potvrzuje i klinický test HRIPT, tedy test, během kterého se na dobrovolnících pod vedením zdravotníků vyhodnocuje alergický potenciál receptury a reakce pokožky,“ vysvětluje Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje značky FeelEco.

feeleco-odstranovace-skvrn

 

Vedle hypoalergenních vlastností je přípravek také vysoce účinný. Jeho základem jsou aktivní látky z rostlinných olejů a cukrů, které jsou doplněny mýdlem a speciální dávkou enzymů vybraných s ohledem na odolnost nečistot na dětském prádle. Hravě si tak poradí se skvrnami všeho typu – od mastnoty, kosmetiky, bláta, trávy nebo jídla. „Přípravek lze použít na bílé i barevné prádlo a použití je i díky praktickému balení velmi jednoduché. Odstraňovač je třeba v dostatečném množství pomocí rozprašovače nastříkat na skvrnu. Tu lze dále ještě kartáčkem jemně napěnit z obou stran nebo jen prádlo promnout v rukou. Následně stačí nechat přípravek několik minut působit a poté vyprat oblečení tak jako vždy,“ uvádí Radek Marták.

Třetím benefitem přípravku je jeho šetrnost vůči životnímu prostředí. V odstraňovači najdete 92% podíl přírodního původu a všechny povrchově aktivní složky jsou snadno biologicky odbouratelné. Ekologické aspekty i účinnost pak dokládá také náročná certifikace EU Ecolabel. „Certifikace EU Ecolabel sleduje přísná ekologická kritéria a hodnotí šetrnost výrobku v průběhu celého cyklu, tedy nejen jeho složení, ale všechny kroky od získávání suroviny, jeho výrobu, až po konečnou likvidaci vzniklých odpadů. Současně certifikace hodnotí také výkonnostní parametry výrobku, tedy to, jak je účinný,“ přibližuje Radek Marták. Přípravek je také veganský – neobsahuje žádné látky živočišného původu a není testován na zvířatech, což dokládá i získaná certifikace Vegan.

Několik tipů, jak na skvrny:

  • V případě ušpinění je dobré reagovat rychle. Pokud můžete, vypláchněte skvrny např. od kávy, čaje nebo vína studenou vodou, aby se nezafixovaly. Pokud je skvrna spíše mastná, je lepší voda příjemně teplá. To platí např. u guláše apod.
  • V případě, že nemůžete skvrnu ihned vyplachovat, měli byste ji alespoň opatrně osušit ubrouskem, aby v tkanině zbylo co nejméně nečistoty. Látku byste ale neměli intenzivně drhnout.
  • V boji se skvrnami vám pomůže vhodný přípravek. Použijte odstraňovač skvrn, který aplikujete dle návodu.
  • Vždy byste ale měli respektovat informace na štítku oblečení. Ne všechny materiály mohou být vhodné pro všechny přípravky.
  • Barviva použitá k barvení či potisku tkanin nemusí být na daném textilním materiálu vždy dokonale stabilní. Kvalitu barev raději vždy předem otestujte působením odstraňovače na malé plošce tkaniny na málo viditelném místě.
  • Pokud jste odstraňovač aplikovali přímo na skvrnu, je dobré ošetřené plochy z obou stran před vložením do pračky proložit kusem nepotřebné textilie. Zbytky některých skvrn se někdy mohou částečně přenést na plochy bez odstraňovače a stejně tak odstraňovač může prosáknout na jiné tkaniny, kde jste si kvalitu barev předem neotestovali.

 

MAXimální účinnost na všechny skvrny

 

FE-odstranovac-skvrn-MAX-450ml-03-volba2023

 

Účinným parťákem v boji se všemi skvrnami vám bude FeelEco Odstraňovač skvrn MAX, který je bez barviv i agresivní chemie. I přesto si ale poradí se všemi typy špíny na bílém i barevném oblečení, ať už se jedná o mastnotu nebo fleky od kosmetiky, potravin, nápojů či různé nečistoty z venkovního prostředí.

Základ složení, v němž najdete 92% podíl přírodního původu, tvoří aktivní látky vyrobené ze sacharidů, řepkového a kokosového oleje, které doplňuje vysoká dávka enzymů a mýdlo. Přípravek je zcela bez barviv a má pouze lehkou pečlivě dávkovanou vůni. Všechny povrchově aktivní látky jsou současně snadno biologicky rozložitelné. „S ohledem k přírodě je navržen i obal, který je z jednodruhového plastu, a je tak plně recyklovatelný. Jeho výhodou ale není pouze ekologické hledisko, ale také praktičnost. Součástí je šikovný rozprašovač, díky němuž lze přípravek jednoduše aplikovat přímo na skvrnu, což je také nejúčinnější způsob jejich odstraňování“ doplňuje Radek Marták. Obdobně jako Hypoalergenní odstraňovač skvrn Baby splnil i Odstraňovač skvrn MAX náročné podmínky pro získání certifikace EU Ecolabel, která potvrzuje jeho kvalitu.

 

≈ HODNOCENÍ ZÁKAZNÍKŮ ≈

„Funguje na různé skvrny. Nastříkám na oblečení a dám do pračky. Nezůstane flek.“

 

 

 

Přidejte do pračky

FE-odstranovac-skvrn-NA PRANI-1l-volba2023

FeelEco Odstraňovač skvrn na praní je určen na rozsáhlejší skvrny na bílém i barevném prádle. V jeho složení je 95% podíl přírodního původu a hlavní účinné složky pochází z rostlinných olejů a sacharidů a jsou doplněny o vysokou dávku enzymů. Díky tomu je odstraňovač nejen výjimečně účinný, ale současně také šetrný k přírodě a jemný k pokožce. Současně je také šetrný k oblečení, takže máte jistotu, že vám vydrží dlouho ve skvělém stavu.

Jeho použití je odlišné od obou předešlých odstraňovačů. „Odstraňovač skvrn na praní dávkujete do bubnu pračky společně s pracím prostředkem. Je možné jej také aplikovat i přímo na skvrny rovnoměrným politím, ale na to se více hodí odstraňovače s rozprašovačem,“ uvádí Radek Marták z FeelEco.

 

 

≈ HODNOCENÍ ZÁKAZNÍKŮ ≈

„Používám již delší dobu a odstranil zatím všechny skvrny.“

 

 

 

 

Odstraňovače skvrn FeelEco již potřetí volbou českých spotřebitelů

Odstraňovače skvrn FeelEco ocenili i zákazníci v prestižní anketě Volba spotřebitelů 2023 a byly vyhlášeny Nejlepší novinkou roku 2023 v kategorii Ekologické prostředky na prádlo. Podle Radka Martáka stojí za jejich úspěchem právě výjimečné vlastnosti přípravků – šetrnost ke zdraví a současně vysoká účinnost v odstraňování velkého spektra skvrn. Díky své efektivitě odstraňovače zároveň přispívají k udržitelnému způsobu života, protože pomáhají zachovat oblečení dlouho hezké a lze tak uspořit na nákupech nového. Produkty FeelEco přitom bodují v anketě Volba spotřebitelů již potřetí. V roce 2020 ocenili zákazníci Hypoalergenní odstraňovač skvrn Baby a v roce 2022 zvítězily v kategorii Ekologická drogerie Prostředky na ruční mytí nádobí.

FeelEco-Volba-spotrebitelu2023-web