Feel Eco již podruhé úspěšně obhajuje certifikaci EU Ecolabel

Hlavní novinkou a úspěchem letošní roku pro značku Feel Eco je recertifikace EU Ecolabel, do které se tým Výzkumu a vývoje Feel Eco ředitele Radka Martáka znovu pustil již v loňském roce, a kterou značka Feel Eco získala jako první v ČR již v letech 2010-2013. Postupnou obnovou certifikace EU Ecolabel rozšiřováním na všechny certifikovatelné produkty je v letošním roce deklarována několikaletá práce ve vývoji a výzkumu a garance kvality produktů Feel Eco.

Získání certifikace EU Ecolabel je pro nás potvrzením, že jdeme ve vývoji produktů Feel Eco správnou cestou.

FE-Ecolabel-clanek-foto

Od poslední certifikace EU Ecolabel uběhlo několik let. Mezitím jsme se ve Feel Eco soustředili na vývoj receptur a nových produktů a dnes opět získaná významná certifikace EU Ecolabel znovu potvrzuje účinnost, kvalitu a šetrnost produktů Feel Eco. První produkty s certifikací EU Ecolabel si zákazníci v dm drogerii mohou zakoupit již v těchto dnech. Tím pro nás ale snaha potvrdit kvalitu Feel Eco produktů recertifikací zdaleka nekončí. Do konce roku by mělo být značkou EU Ecolabel označeno převážně celé portfolio Feel Eco produktů.

Snažíme se od začátku používat přírodní suroviny rostlinného původu a přispívat tak k vytváření zdravého a bezpečného domova pro naše děti. Samozřejmostí pro nás například je, že nepoužíváme suroviny testované na zvířatech, ani zdraví škodlivé látky ke konzervaci a parfemaci nebo že používáme 100% recyklovatelné obaly. Všechny práškové produkty jsme přesypali do kartonových obalů z recyklovaného papíru a nabízíme velká ekonomická balení. Věříme v opakované použití, které je správnou cestou ke změně přístupu v ohledu k našemu okolí. Obaly neustále inovujeme dle aktuálních možností výrobců obalů na trhu a pečlivě zvažujeme každé nové řešení a všechny jeho výhody i nevýhody.

„Věříme, že takto zákazníkům zjednodušíme orientaci při výběru kvalitních účinných a ekologicky šetrných produktů na pultech prodejen nebo e-shopech a zároveň jim takto usnadníme volbu udělat něco pro zdraví svých rodin a pro udržitelnost životního prostředí.“ říká Ing. Radek Marták, ředitel Výzkumu a vývoje Feel Eco, který na kvalitu produktů Feel Eco dohlíží od začátku jejího vzniku.

 
Certifikace EU Ecolabel a tedy na obalu přítomné logo EU Ecolabel zaručuje, že je produkt kontrolován nezávislými orgány, že odpovídá přísným ekologickým a výkonnostním kritériím.
U produktů je během certifikace testována jeho účinnost a analyzován vliv produktů nebo služeb na životní prostředí během celého životního cyklu produktu, od vlastností surovin až po jeho opětovné použití nebo likvidaci.

 

„Při samotném procesu certifikace jsme byli zvědaví, jak naše produkty uspějí v účinnosti proti stanoveným referenčním recepturám, produktům a přísným kritériím EU Ecolabelu. Protokoly z německé akreditované laboratoře SGS Fresenius myslím dokazují, že naše produkty tyto standardy v kvalitě a účinnosti mnohdy velmi výrazně převyšují. Toto je vidět i na níže uvedených výsledcích z talířových testů, které jsou součástí testování při procesu certifikace produktů na ruční mytí nádobí. V tomto testu byl srovnáván konkrétně náš Feel Eco prostředek na nádobí, ovoce a zeleninu s předepsanou recepturou, která je zakotvena v EU Ecolabel kritériích pro kategorii prostředků na nádobí.“ popisuje testování produktů, které probíhá v rámci procesu certifikace Ing. Radek Marták.

Výsledky talířových testů: Feel Eco Prostředek na nádobí a referenční receptura určena EU Ecolabel

FeelEco_talirove-testy-Ecolabel-1

FeelEco_talirove-testy-Ecolabel-2

Zdroj: SGS INSTITUT FRESENIUS GmbH, Wiesbaden, Comparative Cleaning. Test of Hand Dishwashing Detergents.

 

EUEcolabel_logo

EU Ecolabel (European Ecolabel) je certifikační značka, která byla založena v roce 1992 a je uznávána v celé Evropě a na celém světě. Ochranou značku může získat výrobce, prodejce, dovozce nebo poskytovatel služeb, který splňuje náročná kritéria certifikace a nabízí produkt na trzích EU. Spotřebitelé díky ochranné známce EU Ecolabel s květinkou jednoduše rozeznají kvalitní ekologicky šetrné výrobky a služby. Tato značka je udělována výrobkům a službám, které po celou dobu svého životního cyklu splňují vysoké environmentální normy: od těžby surovin, přes výrobu, distribuci a jeho likvidaci. Kritéria EU Ecolabel vybízejí společnosti ke snížení dopadu na životní prostředí a zaručují také účinnost produktů. Všechny výrobky označené logem EU Ecolabel procházejí kontrolou nezávislých orgánů a odpovídají vysokým standardům ekologických a výkonnostních kritérií. Ekoznačka EU je členem sdružení www.globalecolabelling.net.