Normální mýdlo a pravidelná hygiena je účinnější než antibakteriální prostředky

Výběr vhodného mýdla, v době nutnosti zvýšené pravidelné hygieny, je velmi důležitý, obzvlášť pokud máte citlivější pokožku nebo jste náchylnější na alergie. Podle amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí studie ukázaly, že mýdla obsahující antibakteriální složky ve srovnání s normálními mýdly nemají žádný přínos pro zdraví. Nevhodné složení mýdla navíc může Vaši pokožku oslabit přílišným vysušením a namáháním, případně způsobit dermatologické problémy.

 

„Podle CNC (Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí) studie doposud ukázaly, že mýdla obsahující antibakteriální složky ve srovnání s normálními mýdly nemají žádné další přínosy pro zdraví běžných spotřebitelů.„
Zdroj: www.cnc.gov

 

Už naše babičky říkaly: „Čistota, půl zdraví“ a podle amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí bylo navíc prokázáno, že mytí rukou zabraňuje řadě nemocí a je jedním z nejdůležitějších způsobů ochrany sebe a ostatních před infekcemi.

V době potřeby velmi častého mytí je šetrné složení prostředků důležitější než jejich dezinfekční vlastnosti, které navíc necílí na řešení aktuálního problému. „Jak již z názvu neomylně vyplývá, antibakteriální mýdla jsou vyvinuta s účinkem proti bakteriím, ne proti virům, které jsou od bakterií velmi odlišné, a při samotném ničení virů nemají velké uplatnění.“ uvádí i ředitel Výzkumu a vývoje Feel Eco, Ing. Radek Marták.

Feel Eco tekutá mýdla nabízí šetrnou pomoc při každodenní hygieně rukou. Receptury Feel Eco tekutých mýdel byly vyvinuty tak, aby kůži nevysušovaly, ale naopak udržovaly její přirozené promaštění a neobsahovaly rizikové složky, jako např. silikony a parabeny. Složení Feel Eco mýdel navíc přirozeně obnovuje lipidovou vrstvu kůže, která je při mytí rukou smývána. Složení s vysokým obsahem přírodních složek je doplněno panthenolem a glycerinem, který pokožku hydratuje a podporuje tak přirozenou ochranu kůže. Arnika horská navíc podporuje mikrocirkulaci a udržuje tak pokožku přirozeně svěží. Účinek dezinfekčních prostředků navíc není nikdy dlouhodobý a opravdu účinný, pokud je dezinfekce aplikována na špinavé ruce.

fe_mit-free

 Tipy jak si správně mýt ruce

  1. Navlhčete si ruce čistou, pokud možno
    teplou tekoucí vodou. Poté myslete i na šetrný přístup k přírodě, vypněte vodu a naneste mýdlo.
  2. Mýdlo aplikujte na ruce, a to na všechny části rukou, mezi prsty i pod nehty.  
  3. Myjte si ruce nejméně po dobu 20 sekund.
  4. Opláchtěte si ruce pečlivě pod tekoucí vodou.
  5. Osuště si ruce čistým ručníkem.

 

Pokud nemáte možnost si ruce umýt mýdlem a vodou, jsou do té doby doporučovány dezinfekční prostředky, které obsahují alespoň 60% alkoholu. Dezinfekční gely mohou být ale škodlivější než mýdlo, jelikož se z pokožky nesmývají a při opakovaném použití pokožku vysušují a mohou ji poškodit. Parfémované gely navíc obsahují dráždivé látky, které jsou alergenní.

Podle řady studií navíc dochází již 20 minut po použití antibakteriálních prostředků k růstu bakterií a k extrémně rychlému pomnožení bakterií. Docentka Lekařské mikrobiologie z Northumbria University v Newcastlu Dr. Clayre Lannyon pro deník Telegraph.co.uk uvádí: „Já osobně neztrácím čas nakupováním antibakteriálních přípravků pro domácnost. Náš výzkum ukázal, že mnoho antibakteriálních čisticích prostředků nebylo tak účinných jako staré dobré mýdlo a voda.“  

Ve video ukázce vlevo, v pořadu BBC, Trust me I'm a doctor, hovoří Dr. Lynn G. Dover z Northumbria University v Newcastlu o tom, jak rychle se bakterie množí po použití antibakteriální prostředků. (zdroj: BBC, Trust me I’m a doctor

 

 

Na našem eshopu Vám nabízíme kvalitní pomoc při každodenní hygieně rukou hned v několika různých baleních. Velká šetrná a ekonomická balení v 5l kanystrech, dále 300 ml balení pro použití v domácnosti a kancelářích a malá cestovní 100 ml balení, která můžete mít u sebe pro případ potřeby použití mimo domov nebo kancelář.

arnika-5lpanthenol5larnika-300mlScreen Shot 2020-03-31 at 22.07.06