Mýt či nemýt? Toť otázka aneb jak často a čím si umývat ruce?

Zapřemýšleli jste někdy nad tím, kolik věcí a s nimi i špíny a bakterií, vám projde rukama za den? Zkusme si projít takový běžný den, kde všude na vás tyto hrozby číhají. Při nakupování na nákupním košíku, v hromadné dopravě, mincích i bankovkách, klávesnicích, mobilních telefonech i klikách.

Pouze na jednom prstu ruky můžete najít až 12 000 bakterií. Tato představa vyvolá v každém z nás obavu z různých onemocnění. A je oprávněná. Už od dětství jsme se učili, že si ruce myjeme vždy před jídlem a po toaletě. Stejně tak to nyní učíme naše děti. Stačí to ale?

 

Čistá voda nestačí

 

Mýt si ruce čistou vodou je bezúčelné. Vždy byste měli použít mýdlo. Bez něj nedokážete dostatečně smýt mastnou špínu a bakterie. Opláchnutí rukou před jídlem a po toaletě je pouze základ, co se hygieny týče.

Omýt ruce byste si měli také po nebo před těmito situacemi:

  • před vařením
  • po kontaktu s penězi
  • po zakašlání a kýchnutí, kdy si před ústy přidržíte ruku
  • po příchodu domů zvenku
  • před i po kontaktu s dětmi
  • po využití městské hromadné dopravy
  • po podání ruky s jinou osobou

 

Pokud si mytí rukou dokážete zautomatizovat, můžete předcházet nákaze nejrůznějších chorob.

Nezanedbávejte své zdraví

 

Časté mytí rukou, které je z hygienického hlediska správné, však pokožku může vysušovat. Vyvstává pak na mysl otázka, jak o samotné ruce pečovat např. po mytí nádobí.

Mýdla i prostředky na mytí nádobí mohou pokožku dráždit a některé z chemických přípravků i velmi vysušovat. Proto volte vždy prostředky, které jsou ohleduplné k vaší pokožce i vám samotným. Jednou z možností jsou prostředky rostlinného původu. Takové prostředky dokáží účinně odstranit mastnotu a jsou šetrné k vaší pokožce i přírodě.

FE 1024x768 na eshop_0000s_0003_FE_300ml_mydlo-arnikastitek-FE-1024x768-na-eshop_0002s_0008_FE_500ml_na-nadobi-ovoce_1

Stejně tak mýdla na běžné mytí rukou. Kromě jemné péče o pokožku, opláchnou z kůže špínu i bakterie, které během celého dne na rukách ulpí. Používáním takových mýdel jednoduše šetříte životní prostředí i vaši pokožku.

Dobrý skutek pro přírodu a zároveň pro vaše zdraví je tak schován v jedné lahvičce.

 Baner_myti-nadobi_2_833x270_button_2