Mám používat sůl do myčky?

Taky jste někdy přemýšleli nad tím, k čemu slouží sůl v myčce a jestli je opravdu tak důležité ji používat? Odpověď zní: rozhodně ano. Přestože myjete nádobí kvalitním práškem či tabletami do myčky, pravidelná kontrola dostatečného množství regenerační soli se zcela jistě vyplatí. Svému kuchyňskému pomocníkovi totiž díky jejímu používání darujete pár let života navíc.

Nemyje, ale změkčuje

Sůl do myčky totiž nesypeme do myčky jen kvůli lépe umytému nádobí (i když i na to má díky své funkci a správnému použití vliv), jako spíše z důvodu ochrany a prodloužení životnosti myčky. V každé myčce se nachází změkčovač vody (iontoměnič), který se stará o to, aby byla voda v myčce ideálně měkká. A k tomu potřebuje mít v myčce právě sůl.

Jelikož si myčky dávkují množství soli dle naměřené a nastavené tvrdosti vody samy, je třeba dbát na to, aby jí bylo v myčce na nádobí vždy dostatečné množství. Pokud pravidelně sůl do zásobníku nedoplňujeme, nepoznáme to ihned s první várkou nedokonale umytých skleniček.

Naopak, poměrně dlouho se nemusí dít zdánlivě vůbec nic. Ale dříve či později dojde k tomu, že myčka přestane fungovat správně. Vodní kámen je holt stále prevít.

 

Neosolte to své myčce běžnou solí

Sůl do myčky účinně chrání vaši myčku nejen před vodním kamenem, ale také před nejrůznějšími usazeninami. Regenerační soli do myčky změkčují i velmi tvrdou vodu. Ovšem pozor! Není totiž sůl jako sůl.

Nikdy proto nepřidávejte k mytí běžnou kuchyňskou sůl. Běžná sůl, kterou si dochucujeme pokrmy, naši myčku nejenže neochrání, ale časem ji může dokonce zničit. Není totiž stoprocentně čistá, obsahuje často jód a nejrůznější jiné příměsi.

Tyto příměsi vyžaduje naše tělo, ale ne myčka.

Regenerační sůl = účinná ochrana

Chcete-li udělat maximum pro to, abyste prodloužili životnost vaší myčky, sáhněte po kvalitních, ověřených produktech. Už jste vyzkoušeli ekologicky šetrnou sůl do myčky Feel Eco?

Tato extra čistá hrubozrnná nebělená sůl bez obsahu minerálů a dalších aditiv předchází tvorbě usazenin vodního kamene v myčce a pomáhá zabraňovat vzniku vápenatých usazenin na příborech, sklenicích a nádobí. To vše samozřejmě s šetrností sobě vlastní.

FeelEco-Prirodni-sul-do-mycky