Jak a proč umývat ovoce a zeleninu Feel Eco prostředkem na nádobí od škodlivých povrchových látek?

Mytí ovoce a zeleniny prostředkem na nádobí je pro spoustu z nás něco, co si neumíme s konvenčními prostředky na nádobí úplně představit. Feel Eco na nádobí je ale prostředek, který je nejen účinný při ručním mytí nádobí a šetrný k pokožce Vašich rukou, což potvrzují i dermatologické testy s pH 5,5. Složení přírodního prostředku Feel Eco na nádobí jsme navíc ve Feel Eco vyvinuli tak, aby byl vhodný i na mytí ovoce a zeleniny od povrchových látek, které mohou být škodlivé.

Stále váháte a přemýšlíte o tom, proč byste měli mytí běžně koupenému ovoci a zelenině věnovat více námahy, než jen klasické opláchnutí pod tekoucí vodou?

Nečistoty, které se nacházejí na povrchu ovoce a zeleniny nelze odstranit jen prostým omytím pod tekoucí vodou. Když si domů přinesete zakoupené ovoce nelze přehlédnout, že například povrch jablka je mírně lepkavý. Na povrchu ovoce se totiž nachází vrstva rostlinných vosků, a i těch uměle nanesených zpracovatelem. Tento povrch na sobě zachytává prach, hmyz, výkaly ptáků a další nečistoty. Povrch zeleniny je také znečištěn různými částicemi z půdy. Feel Eco na nádobí je pro omývání ovoce a zeleniny vhodný právě proto, že pomáhá aktivně odstraňovat všechny nečistoty z povrchu a pomáhá smýt ve vodě nerozpustnou vrstvu vosků.

Jak na správné mytí a dávkování při mytí ovoce a zeleniny s Feel Eco prostředkem na nádobí, OVOCE A ZELENINU?

Větší ovoce a zelenina

Na větší ovoce, např. jablko nebo hruška naneste jednu až dvě kapky Feel Eco na nádobí, napěňte a důkladně opláchněte.

Drobnější ovoce a zelenina

Pokud jde o mytí drobného ovoce, jako např. hroznové víno, můžete dát malou kapku prostředku do menší, např. 500ml láhve s rozprašovačem anebo udělat lázeň, při jejíž přípravě použijete dávkování, které je uvedeno na obalu Feel Eco na nádobí – 4ml prostředku do 5l vody – poté ovoce opláchněte.

Ovoce pak budete jíst vždy maximálně čisté, bez škodlivých povrchových látek a za to zdraví našich blízkých určitě stojí.