FeelEco: Myslete na své alergie i při výběru pracích prostředků

Období kvetoucích stromů a rostlin je často nejoblíbenější část roku, ale pro alergiky je to zcela naopak. Alergie ovšem nemusí být spojována pouze s jarním obdobím, ale může se projevovat celý rok po použití nevhodného druhu kosmetiky a drogerie. Pokud se vám stává, že po vyprání vašeho oblečení pociťujete svědění kůže a další projevy alergie nebo podráždění, je velmi pravděpodobné, že budete muset svůj prací prostředek vyměnit. Česká značka FeelEco ve svém sortimentu nabízí celou řadu výjimečných produktů pro péči o zdraví, rodinu a domácnost, které jsou přírodní, ale zároveň neobsahují žádné alergeny a jsou vhodné nejen pro alergiky a každého s citlivou pokožkou, ale i pro novorozence.

Alergie může mít mnoho podob a počet alergiků v České republice je odhadován na 2,5 milionu osob. Pokud na své alergie budete zapomínat při volbě drogerie, můžete jejími projevy trpět po celý rok, aniž byste si uvědomovali příčinu. Objevit se může nečekaně a kdykoliv během života, a to dokonce i v případě, že používáte stále stejný prací prostředek. Pro projev alergické reakce navíc stačí jen velmi malé množství alergenů.

Složení konvenčních pracích prostředků často zahrnuje vysoké množství parfémových látek, které patří k nejčastějším zdrojům alergenů a bylo v nich prokázáno celkem 26 alergenních látek. Ty po vyprání oblečení zůstávají přítomny v tkanině, takže přichází do každodenního kontaktu s pokožkou, a jsou i vdechovány. Další složkou, která nejčastěji způsobuje alergické reakce, jsou konzervanty.

feeleco-prani-hypoalergenni

Potížím můžete předcházet používáním kvalitních přírodních produktů, které jsou šetrné k vašemu zdraví, pokožce a životnímu prostředí. Jsou bez parfémů, chemických složek, alergenů, parabenů a dalších potenciálně nebezpečných látek, jako je Bronopol nebo MIT (methylisothiazolinone). Bronopol se využívá jako konzervant, je ale silně alergenní a je donorem formaldehydu. Stejně tak je za velmi silný kontaktní alergen považován i MIT. Při nákupu proto vždy vedle složení sledujte i vhodnou certifikaci, která garantuje jejich kvalitu i složení,“ vysvětluje Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje FeelEco.

FeelEco: Výjimečné přírodní produkty pro péči o zdraví, rodinu a domácnost.

Značka FeelEco má ve své nabídce Hypoalergenní prací gel Baby s 97% podílem přírodního původu, který není určen pouze na dětské prádlo, ale i všem alergikům a osobám s citlivou pokožkou. Používat lze na praní bílého, barevného i tmavého prádla. Je dermatologicky testován a díky hypoalergennímu klinickému testu bezpečnosti HRIPT je vhodný i pro ekzematickou pokožku.

Všechny jeho složky jsou rostlinného původu a jsou snadno biologicky rozložitelné. Účinný je již při nízkých teplotách a obsahuje složky, které pomohou se zachováním barev. Jeho kvalita a účinnost je ověřena certifikací EU Ecolabel.

Přírodní FeelEco aviváž s vůní bavlny s 97% podílem přírodního původu změkčuje prádlo a usnadní tak jeho následné žehlení. Přírodní vůně bavlny je nejen příjemná, ale také neobsahuje silné parfémy ani konzervanty, které jsou nejčastější příčinou alergických reakcí. Aviváž je dermatologicky testována a je tak vhodná i pro osoby s citlivou a jemnou pokožkou. Aviváž není testována na zvířatech a všechny povrchově aktivní složky jsou snadno biologicky rozložitelné.

Zdroj: pro-miminka.cz