FeelEco rozšiřuje distribuci – produkty najdete už i v Teta drogeriích

FeelEco, český výrobce přírodních produktů pro péči o tělo a domácnost, bude opět blíž svým zákazníkům. Nově rozšiřuje distribuci svých produktů i do drogerií Teta, které se nacházejí také v menších městech. Doposud mohli zákazníci FeelEco produkty pořídit v prodejnách dm drogerie, ROSSMANN, Datart a na e-shopech rohlik.cz, kosik.cz, datart.cz, drmax.cz, pilulka.cz a lekarna.cz nebo přímo na webu výrobce www.feeleco.com.

FE---Banner-k-clanku---FE-v-Tete---1360x765---01

FeelEco vyvíjí a vyrábí přírodní produkty pro péči o zdraví, rodinu a domácnost. Značka je výjimečná tím, že její produkty jsou vyvíjeny v souladu s přírodou a lidským zdravím. Zdravá planeta pro naše děti a zdravý domov jsou pro značku cílem číslo jedna. FeelEco má široké portfolio, nabízí jak účinné přírodní produkty pro praní prádla, úklid domácnosti, mytí nádobí, péči o tělo, tak hypoalergenní kosmetiku pro děti a kojence i produkty na praní pro nejmenší. Produkty řady Baby jsou vhodné dokonce pro děti od prvního dne života, neobsahují parfémy, konzervanty ani alergeny a jsou proto šetrné i ke zdraví alergiků a osob s citlivou pokožkou. Produktová řada FeelEco je nyní tak široká, že pokryje jakoukoliv potřebu na úklid v celé domácnosti.

Snímek obrazovky 2023-11-28 150949

Výjimečné složení

FeelEco se pyšní výjimečným složením. Řada prostředků na trhu obsahuje např. bronopol, který může způsobovat zarudnutí, otoky či svědění a je toxický pro životní prostředí a směrem ke zdraví zákazníků je prověřován jako endokrinní disruptor. Je také známý jako zdroj formaldehydu, který se řadí mezi toxické složky. Mezi používanými konzervanty můžeme ve složení některých produktů najít iodopropynyl butylcarbamate, který je také potenciálním endokrinním disruptorem. U něj je prokázáno, že je při inhalaci akutně toxický. Použití v pracím prostředku, jehož zbytky mohou ulpět na oblečení a přicházet do kontaktu s větší plochou pokožkou, stejně jako v prostředcích na ruční mytí nádobí, není vhodné. Dále lze v produktech na trhu nalézt konzervanty ze skupiny isothiazolinonů, jako je např. MIT či CMIT/MIT, které patří mezi silné kontaktní alergeny. „Ve FeelEco nám záleží na tom, aby naše produkty byly šetrné k přírodě i ke zdraví. Ve skladbě složení produktů dbáme na zdravotní nezávadnost a díky přísně nastaveným standardům v produktech nepoužíváme levné řešení konzervace, i když je nejsnazší a ekonomicky výhodné, ale není v souladu s filozofií značky, a proto v našich produktech najdete jen velmi vytříbené složení konzervace, které neustále následuje nové vědecké poznatky, aby bylo pro zákazníky vždy co nejbezpečnější,“ vysvětluje Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje FeelEco

Co jsou endokrinní disruptory?

European Chemicals Agency definují endokrinní disruptory jako „chemické látky vzbuzující mimořádné obavy, neboť je známo, že vyvolávají rakovinu, mutace a jsou toxické pro reprodukci tím, že mohou narušovat hormonální systém, a tím škodlivě působit na člověka i volně žijící živočichy“ (Zdroj: https://echa.europa.eu/cs/hot-topics/endocrine-disruptors). Mezi endokrinní disruptory patří některé konzervanty a barviva. Tyto látky mohou být běžně obsaženy v konvenčních kosmetických i čisticích produktech. Pokud je pro vás složité prostudovat složení přípravku, doporučujeme dávat přednost ekologickým a přírodním přípravkům, které by tyto látky neměly obsahovat.

FeelEco v drogeriích Teta

Jaké FeelEco produkty najdete nově v Teta drogeriích? „Nabídka se bude mírně lišit lokace od lokace, co ale naši zákazníci najdou ve všech Teta prodejnách, je Prací gel Color a na převážné většině prodejen Prací gel Baby a Odstraňovač skvrn Baby, který letos ocenili i čeští zákazníci Volbou spotřebitelů, Novinka 2023,“ uvádí Ivan Baťka, majitel společnosti Fosfa a zakladatel značky FeelEco. Dalším rozšířeným produktem bude pak Prostředek na nádobí a ovoce a zeleninu, který najdete ve více než 350 prodejnách Teta. Naše oblíbená Aviváž s vůni bavlny bude k dispozici na více než 460 Teta prodejnách. Máme radost, že jsme zase o krok blíže dalším zákazníkům,“ uzavírá.