FeelEco radí: I změna drogerie může pomoci s problematickou pletí

Česká značka přírodní drogerie a kosmetiky FeelEco radí zaměřit pozornost v případě kožních problémů, jako jsou alergie, ekzém, citlivost pokožky nebo akné, také na výběr kvalitních prostředků na úklid nebo praní.

Celá řada těch, které trápí některé z kožních problémů, svou pozornost jako první obrátí na plnou polici pleťové kosmetiky. Často při tom ale lidé zapomínají na to, že vliv na naši pokožku nemá jen kosmetika, ale může na ni působit také strava, kdy některé potraviny mohou podpořit vznik kožních reakcí, nebo také používaná drogerie – to, v čem pereme naše oblečení, ručníky, ložní prádlo nebo to, čím uklízíme. Všechny tyto přípravky totiž přichází do úzkého kontaktu s pokožkou a účinnou kosmetickou péči o ni nám mohou výrazně znesnadňovat.

Kvalitní prací prostředek

Pokud vás trápí akné nebo citlivá pokožka, měli byste se zaměřit nejen na to, čím pečujete o svou pleť, ale pozornost věnujte i prostředkům, v nichž perete, a to hned z několik důvodů. Prvním z nich je ulpívání prostředků a jejich složek v textiliích. I přestože prádlo po vyprání dostatečně vymácháte, může se stát, že málo rozpustné složky přípravku zůstanou ukryty mezi vlákny, při nošení pak přichází do přímého kontaktu s pokožkou a mohou ji dráždit. „Vhodnou volbou mohou být přírodní přípravky s pečlivě vybraným složením bez parfemací a nebezpečných konzervantů, které jsou šetrné ke zdraví i přírodě. Doporučujeme sáhnout po takových, které mají snadno dohledatelné a transparentní složení na bázi přírodních látek a jsou certifikované. V orientaci v uvedeném složení vám přitom mohou pomoci i některé chytré aplikace, kam jednoduše zadáte dané látky, nebo aplikace vyhledávající hodnocení celého složení po vyfocení EAN kódu. Pomoci pak mohou také již zmíněné certifikace nebo testy, jako je např. EU Ecolabel, dermatologické nebo hypoalergenní testy, jako je např. HRIPT,“ doporučuje Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje značky FeelEco.

Tip FeelEco – výjimečný hypoalergenní gel pro citlivou pokožku

FE-HA-praci-gel-BABY-1,5l-02

FeelEco Hypoalergenní gel na dětské prádlo Baby je určen nejen na praní prádla našich nejmenších, ale je vhodný pro všechny, kteří mají citlivou pokožku. Přípravek má výjimečné složení s 97% podílem přírodního původu a je bez alergenů, parfemací a konzervantů. Výborné hodnocení získal také v náročném hypoalergenním testu HRIPT. Kvalitu přípravku potvrzuje i získaná certifikace EU Ecolabel a přípravek má také certifikaci Vegan. Jeho dalším benefitem je i vysoká účinnost, a to i při nízkých teplotách, a schopnost zachovávat barvy.

FeelEco – Umění výjimečnosti

 

 

 

Druhým důvodem může být také nutnost častějšího praní ručníků a ložního prádla. To se týká především těch, které trápí akné. „Lidem s akné se doporučuje, aby měli vlastní ručníky na obličej a po každém použití je nechali důkladně vyschnout. Ve vlhkém ručníku se totiž množí bakterie mnohem rychleji a mohou tak problémy zhoršovat. Ručníky je pak potřeba prát podstatně častěji a oproti běžnému prádlu také při vyšší teplotě, 60 stupňů je přijatelné minimum. Zvolit byste proto měli přípravek, který je účinný a současně o prádlo i další textilie pečuje a zachovává jejich barvy, aby vám dlouho vydržely,“ vysvětluje Radek Marták. Častější praní se pak dotýká i ložního prádla. Polštář je totiž v kontaktu s naší pokožkou každou noc po dobu několika hodin a během spánku dochází k tomu, že se prostory mezi vlákny plní mikroskopickými kožními šupinkami hojně osídlenými různými druhy mikroorganismů, přičemž právě problematická pokožka vykazuje výraznější přítomnost patogenních bakteriálních kmenů. Na povrch textilií se vedle toho přenáší také tukové složky potu a kožního mazu, kde se vlivem vzdušného kyslíku oxidují na sloučeniny, které zvyšují citlivost a možnost podráždění pleti. Proto se doporučuje měnit ložní prádlo častěji.

Tip FeelEco – vsaďte na výjimečné vlastnosti

 

FE-praci-gel-COLOR-1,5l-01

 

FeelEco Prací gel Color v balení 1,5 l vyniká hned několika vlastnostmi. Je účinný a díky složení s 97% podílem přírodního původu je velmi šetrný a nedrážní ani nevysušuje kůži. Mimo jiné získal náročnou certifikaci EU Ecolabel, která potvrzuje jeho účinnost a výjimečné složení, a samotný produkt je veganského složení. Nezávislý test dTest jej také ocenil za jeho schopnost zachovávat barvy a také uvedl vysoké hodnocení kvality a šetrnosti složení. 

FeelEco – Umění výjimečnosti

 

 

 

Tipy: ložní prádlo a vaše pleť
  • Pokud vás trápí kožní problémy, je dobré povlečení měnit častěji. Mohou na něm zůstávat různé bakterie a nečistoty.
  • Ložní prádlo perte při vyšších teplotách (min. 60 °C) a volte kvalitní prostředky, které jsou ohleduplné k vašemu zdraví, přírodě a současně jsou účinné. Vždy je však nutné se řídit maximální teplotou uvedenou na štítku prané tkaniny.
  • Po spaní nechte polštáře a peřiny vždy vyvětrat.

 

Citlivá pokožka – citlivý úklid

V případě, že máte citlivou pokožku, alergie nebo vás trápí jiné kožní problémy, zaměřte pozornost také na prostředky určené na úklid. Během něj totiž pokožka přichází do přímého kontaktu s přípravky a může tak dojít k jejímu nechtěnému podráždění. Obdobně jako při praní je proto dobré věnovat pozornost jejich složení a volit prostředky, které jsou účinné, ale neobsahují agresivní čisticí látky, které by mohly podráždění způsobovat. I u prostředků vám často napoví certifikace (např. certifikace EU Ecolabel) a testy (dermatologický nebo hypoalergenní test), které zaručují kvalitu, šetrnost a také potřebnou účinnost.

Tip FeelEco – pro výjimečně čistou koupelnu

 

FE-cistic-KOUPELEN-450ml-01

 

FeelEco Čistič koupelen je výjimečný svým složením s 98% podílem přírodního původu. Je šetrný k vaší pokožce, zdraví i přírodě a současně je velmi účinný a hravě si poradí se všemi nečistotami v koupelně. Během úklidu jistě oceníte praktické balení s rozprašovačem. Je dermatologicky testovaný, veganského složení a je certifikován EU Ecolabel.

FeelEco – Umění výjimečnosti

 

 

 

 

Tip FeelEco – jeden výjimečný pomocník na vše

FE-cistic-UNIVERZALNI-1L (1)

 

Univerzální čistič od FeelEco je výjimečný praktický pomocník, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Oceníte jej při každodenním úklidu a bez obav jej můžete použít na všechny omyvatelné povrchy, a to včetně okenních rámů nebo zahradního nábytku. Díky pečlivě vyvinutému složení s 99% podílem přírodního původu je šetrný ke zdraví i přírodě a zároveň maximálně účinný. 

FeelEco – Umění výjimečnosti