Vaše zdraví je pro nás to nejdůležitější. Proto žádné produkty Feel Eco neobsahují MIT.

web-clanekNa přírodní produkty pro péči o domácnost, které vyrábíme pod značkou Feel Eco, máme podobně vysoké požadavky, jako když vyvíjíme kosmetiku. Potřebujeme, aby byly jemné a zároveň účinné. Před uvedením na trh musí splňovat celou řadu kritérií, která si nastavujeme ještě přísněji, než určují předpisy. Ačkoli přírodní prostředky na praní a úklid nejsou přímo určeny pro mytí kůže, velmi zodpovědně vážíme typy a limity látek, které obsahují. Zdraví, bezpečnost, ekologické složení a účinnost – to jsou čtyři podmínky, které musí bezpodmínečně splňovat každý náš produkt, než ho nabídneme spotřebitelům.

V této souvislosti se mezi zákazníky často diskutuje o účincích methylisothiazolinonu – konzervantu, uváděného pod zkratkou MIT. Po mnoha vědeckých studiích, které zkoumaly jeho vlastnosti, je tento konzervant rámci Evropské unie oficiálně povolen pro kosmetické oplachové přípravky v koncentraci 0,0015 %. Pro prací prostředky však limit neexistuje. Feel Eco nastavilo nový standard a v souladu s neustálým vývojem a zlepšováním produktů používání konzervantu MIT vyloučilo úplně a nepoužívá ho v žádném ze svých produktů.

Proč je použití konzervačních látek takové téma? Konzervanty mají podle své chemické podstaty různě silné antimikrobiální i vedlejší účinky. Alergenní potenciál může u citlivého jedince vyvolat alergickou reakci. Důležitým měřítkem kvality výrobků je bezesporu trvanlivost, a proto musíme předcházet jejich zkažení. Pokud by se prostředky zkazily, bakteriální či plísňové zplodiny by mohly být pro naše zdraví velmi nebezpečné. Všechny tyto toxiny by se rozptýlily v domácnosti a ve vypraném prádle. Je proto nutné používat takový konzervant, který je účinný, šetrný k pokožce, a zároveň ekologický a vyhovující ekologickým certifikacím. Takovou vhodnou látku jsme po dlouhém hledání objevili. Feel Eco produkty, které úspěšně prošly dermatologickým testem, jsou toho důkazem.

Zdraví a bezpečnost pro nás představují základní hodnoty. K tomu se přirozeně váže péče o životní prostředí a o místo, ve kterém žijeme, a chceme, aby v něm do budoucna mohly žít i naše děti.

 

mit-free-new

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.