Nový ekologický projekt ve Fosfě – Feel greens

V mateřské firmě značky Feel Eco, tedy ve společnosti Fosfa, se rozjíždí unikátní projekt zaměřený na klíčový problém současného světa – nedostatek vody. Možná už jste něco slyšeli nebo četli o vertikálních farmách. Feel greens je první vertikální farmou v České republice. A právě má za sebou již první komerční sklizeň. Ptáte se, proč se o vertikálních farmách mluví jako o možných cestách pro zemědělství budoucnosti? Stačí dvě čísla: oproti konvenčnímu zemědělství potřebuje o 95 % méně vody a o 80 % méně půdy.

První sklizeň v naší vertikální farmě

 

Přidejte k tomu další výhody: žádné pesticidy a čerstvé microgreens po celý rok. Čemu přesně se říká microgreens? Zjednodušeně řečeno, necháte naklíčit rostlinku do prvních lístků, asi tak během 14 dní. Někteří microgreens označují za „superstar mezi zdravými potravinami“. Hlavně ale božsky chutnají.  Autor textu se  nejvíc zamiloval do malých lístků ředkviček.

Microgreens, Saláty, Bylinky

Zelenina zůstane déle čerstvá

Ve vertikální farmě se pěstují rostliny nad sebou, hydroponicky. Rostlinky si lebedí v hydroponickém roztoku a dostávají přesně to, co potřebují, a v čase, kdy je to pro ně nejlepší. Jeden ze zakladatelů microgreens říkal, že pěstuje „šťastné saláty“. Tento způsob pěstování umožňuje prodávat úrodu i s kořenovým balem.

Zákazník tak dostává živou rostlinku, která samozřejmě vydrží déle čerstvá.

Chcete-li vědět podrobnosti, podívejte se na www.feelgreens.com. Zde se dozvíte víc o fosfácké vertikální farmě i o dalších přednostech jejích produktů, jako je třeba 40x více vitamínu E nebo 6x více vitamínu C ve srovnání se stejnými rostlinami, pěstovanými konvenčně.

S Feel Eco má Feel greens společné sdílené hodnoty: šetrnost k přírodě a hledání nových cest k její ochraně. A tím i k ochraně zdraví člověka.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.