Břeclavská Fosfa patří opět mezi 100 nejlepších českých firem

(Praha 25. 11. 2017) V pátek 24. listopadu potvrdila břeclavská Fosfa svoje postavení v rámci  prestižní ceny Českých 100 nejlepších. Ze slavnostního vyhlášení výsledků ve Španělském sále Pražského hradu si odnesla vítězné ocenění v oborové kategorii „Invence – nasazení – export – zisk“.

fosfa_ib_100_1

 

Diplom potvrzující, že Fosfa patří mezi nejlepší české podniky v této důležité kategorii, převzal Ivan Baťka, generální ředitel a předseda představenstva Fosfy.

„Pro spíše menší zemi v srdci Evropy, bez zásadního nerostného bohatství, je obsah prvního slova v názvu naší kategorie - invence - klíčový. Děkuji velmi všem svým spolupracovnicím a spolupracovníkům právě za jejich invenci a nasazení. To oni dostali Fosfu tam, kde je. Pokud bychom nepřemýšleli nápaditěji než ostatní a pokud bychom nedokázali tyto nápady rychle a smysluplně uskutečňovat, museli bychom se jako Česká republika smířit s druhořadou rolí dodavatele čehosi pro ty invenčnější. To my ve Fosfě nechceme. Proto si velmi cením našeho vítězství právě v této kategorii,“ říká Ivan Baťka.

Fosfa byla založena již v roce 1884 a je dnes největším zpracovatelem fosforu v Evropě.  Vedle závodu v Břeclavi vlastní i výrobní závod v Německu a má společný výrobní podnik v Kazachstánu. Své výrobky exportuje do více než 80 zemí světa. V rámci nových, inovativních směrů vývoje letos výrazně rozšířila nabídku své ekologické kosmetiky a produktů péče o domácnost pro domácí a slovenský trh pod vlastní značkou Feel Eco.

Jedinečná je především baby řada Feel Eco, která neobsahuje žádnou parfemaci, konzervanty ani alergeny, a je proto vhodná pro praní prádla kojenců, dětí a osob s citlivou pokožkou.

 2017_stovka_web

Současně letos ve Fosfě zahájili - jako první v České republice - komerční provoz vertikální farmy Feel Greens, jež vedle salátů produkuje tzv. microgreens a baby leaves. Tedy jedinou na trhu dostupnou zeleninu bez jakéhokoliv použití pesticidů.

Fosfa se inspiruje myšlenkami a soustavou řízení Tomáše a Jana Antonína Baťových a mimo jiné na tyto navazuje ve vlastní Fosfa Univerzitě, která slouží vzdělávání firemních zaměstnanců. 

Českých 100 nejlepších (Czech 100 Best) je ocenění udílené pan-evropskou společností pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci Comenius. Nezisková organizace Comenuis založená roku 1990 podporuje a propaguje mezinárodní kontakty a spolupráci v oblasti vzdělání, kultury, vědy a techniky. Cílem soutěže Českých 100 nejlepších je nalézat, zviditelňovat a oceňovat v ČR registrované firmy nejrůznějšího zaměření, které dosahují vynikajících, mimořádných nebo pozitivně pozoruhodných výsledků. Systém vyhodnocování Českých 100 nejlepších využívá konkrétních znalostí širokého okruhu vybraných odborníků.

fosfa_100nej_foto_spol (2)

Kromě hlavní kategorie, určující pořadí 100 nejlepších firem a podnikatelů v ČR, má soutěž ještě osm oborových kategorií a kategorie Lady & Gentleman Pro.

 

Více informací:

Karel Křivan

602 33 83 81

www.fosfa.cz

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.